آینده استفاده از اپلیکیشن در جهان

آینده استفاده از اپلیکیشن در جهان

به نظر می رسد با توسعه روز افزون سرعت اینترنت و استفاده از شبکه ها و توسعه ی زیر ساخت های آن ، دیگر نیاز چندانی به استفاده از اپلیکیشن ها داشته باشیم .تحلیل گران و پژوهشگران نظر به این دارند که استفاده از وب به وسیله موبایل (وب موبایل ) آینده ارتباطات آنلاین را تسخیر خواهد کرد.

بر اساس گزارشی از اینتنا ، استفاده از گوشی های هوشمند در چند سال گذشته رشد بسیار بالایی داشته است و این ظریب رشد روز به روز در حال افزایش است . و استفاده از این گوشی های هوشمند برای وصل به اینترنت حدود ۴۰ درصد از کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده است . کاربران گوشی های هومند امروزه از طریق استفاده از اپلیکیشن های اپل یا اندروید هنوز به این موضوع فکر نمی کنند که در آینده ای نزدیک دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن نخواهند داشت .

اگر توجه داشته باشید خیلی از ما در دانلود اپلیکیشن یاده روی می کنیم به طوری که شاید اپلیکیشنی را دانلود و نصب کرده ایم ولی ماه هاست اصلا از آن استفاده نمی کنیم .بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که در آینده ای نزدیک دانلود و استفاده از اپلیکیشن ها رویگوشی های هوشمند ، کاهش چشکگیری خواهد داشت .

مرکز پژوهشگاهی ABI تغییر اساسی در رفتار کاربران گوشی های هوشمند در استفاده از انواع اپلیکیشن ها اتفاق خواهد افتاد. یکی از این رویدادها می تواند کاهش شدید استفاده از اپلیکیشن باشد ولی در این صورت جای گزین آن چه خواهد بود؟  در این پژوهشی که مرکز تحقیقات ABI انجام داده است به این نتیجه رسیده است که استفاده از وب روی گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های سبک هوشمند رشد فزاینده ای خواهد داشت .

چرا استفاده از اپلیکیشن در چند سال اخیر رشد فزاینده ای داشت ؟

با ظهور گوشی ها و تبلت های هوشمند و رشد روز افزون استفاده از آنها ، همچنین دانلود و استفاده از اپلیکیشن ها تجربه ای استفاده از موبایل را تحت تاثیر قرار داد که می توان علت اصلی آن را سرعت پایین کانکشن های ۳G  و ۲G روی موبایل دانست که با این سرعت اینترنت استفاده از وب موبایل زیاد دلچسب نیست  هم چنین پردازش داده ها با سرعت پایین اینترنت خسته کننده است . برای همین استفاده از اپلیکیشن رشد انفجاری داشته است.

اما پژوهشگران ABI به این نتیجه رسیدند که افزایش سرعت اینترنت موبایل ، عامل اصلی دگرگونی کاربران گوشی های هوشمند در استفاده از اپلیکیشن خواهد بود و آنها روی به استفاده ازوب موبایل خواهند آورد. شبکه های اینترنتی روز به روز در حال بهبود تکامل خود و توسعه زیر ساخت های خود می باشند و در حال حاضر نیز سیر صعودی خود را حفظ کرده اند . هم چنین با ارائه زبان HTML 5 در سال های اخیر امکانات زیادی در تجربه ی وب موبایل فراهم ساخته است . در نتیجه تمامی این عوامل دست به دست هم میدهند تا اینکه گوشی های وشمند را از پایه اپلیکیشن خارج نمایند و زیر بنای استفاده از وب موبایل نیز پی ریزی شود.

به غیر از سیستم وب موبایل ، سیستم ذخیره سازی ابری (Cloud computing) زمینه ای را فراهم نموده ایت تا اینکه برای استفادده از اپلیکیشن دیگر نیاز به دانلود آن نخواهیم داشت و می توان به راحتی از نسخه وب آن بهره مند شد. «وب اپ» (Web App ) آینده ی واقعی برای دنیای اپلیکیشن خواهد بود .

تاثیر « وب اپ » بر اپلیکیشن های رسانه ای و خبری

بنا به گفته ی آپو مارکن ، از تحلیلگران بزرگ دنیای موبایل  ، رسانه ها و ناشرها  به سمت استفاده از اپلیکیشن های طراحی شده با استفاده از HTML5 روی خواهند آورد . چرا که IOS توسعه ی اپلیکیشن های خود را به سمت HTML5 سوق داده است .

استفاده از اپلیکیشن های رسانه ای و خبری بخش قابل توجه فعالیت کاربران در دستگاه های هوشمند برای دریافت اطلاعات از خبرگزاریهای مختلف است . ول یایرادی که این الیکیشن ها دارند این است که هیچ تعاملی بین کاربران انجام نمی دهند و تنها محتوا را برای کاربران انتقال می دهند . گذشته از این بسیاری از این رسانه های با مشکلات مالی زیادی روبرو می باشند . و حرکت آنها به سمت یک محیط انعطاف پذیر می تواند این اماکن را برای آنها فراهم آورد که سود بیشتری از راه تبلیغات کب نمایند . چرا که کاربران به سمت چیزی می روند که دارای آدرسی مشخص می باشد که مدیریت آن نیز راحت تر است .

اما در این رابطه  با بازی های اپلیکیشنی نمی توان به طور قطع این را بیان کرد که از قدرت بیفتند حتی در این مورد می توان اینگونه بیان نمود که بازی های تحت وب بعید است که بتوانند اپلیکیشن های بازی را کنار بزنند . اگر دقت کرده باشیم در چند سال اخیر بازی های اپلیکیشنی از بازی های رایانه نیز پیشی گرفته اند و جایگاه خود را محکم کرده است .

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *