۸ راه برای تشخیص نیاز به نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار

۸ راه برای تشخیص نیاز به نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار

نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار

داشتن یک نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار شخصی به شما کمک میکند تا بتوانید مشتریان خود را سازماندهی کنید

برای داشتن شغلی ایده‌آل به یک نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار خودتان نیازمند هستید. ممکن است شما با داشتن یک نرم افزار منحصر به فرد بتوانید مشتریان خود را ثابت نگه دارید. از آنها آنلاین سفارش بگیرید. قدرت انجام عکس العمل‌های منعطف‌تری داشته باشید.

۱- در مورد بازار خود عمیقا سرچ کنید

می‌دانیم که برای شروع یک کسب و کار نیاز به تحقیق و بررسی بازار داریم.
تولید نرم افزار برای کسب و کار نیز نیاز به تحقیق و بررسی دارد.

لازم است که مشتریان خود را بشناسید:

  • چه گروه سنی از شما بیشتر خرید می‌کنند؟
  • آیا توانایی کارکردن با نرم افزار را دارند؟
  • دسترسی به اینترنت در اکثریت آنها چگونه است؟
  • بین خرید از نرم افزار و یا خرید حضوری کدام گزینه را بیشتر ترجیح می‌دهند؟
  • آیا می‌توانند به شما اعتماد داشته باشند تا خریدی مطابق سلیقه آنها برایشان انجام دهید؟

پاسخ به هرسوال بالا می‌تواند کلیدی اساسی برای تشخیص نیاز به تولید نرم افزار باشد.

۲- سطح مخاطبان هدف خود را بشناسید

شما باید بدانید که مخاطبانتان از چه سطح دانش و اطلاعات برخوردارند:

  • آیا اکثرا مخاطبان شما تحصیلات دانشگاهی دارند یا خیر؟ .
  • خرید حضوری تا چه میزان می‌تواند برای آنها آزار دهنده باشد؟
  • آیا نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار شما مفید خواهد بود؟

فرض کنید کسب و کار شما در منطقه‌ای باشد که اکثر مشتریان شما کارمند سازمانی هستند. کارمندان ترجیح می‌دهند وقت آزاد خود را به گونه‌ای بگذرانند که از استرس و شلوغی دور باشند. آنها ترجیح می‌دهند به تفریح یا استراحت بگذرانند. خرید کردن برای آنها ممکن است ناراحت کننده بنظر برسد. ترجیح می‌دهند در حالیکه فیلم می‌بینند، خرید برایشان ارسال شود. خارج شدن از منزل و در ترافیک به دنبال خرید مایحتاج رفتن ممکن است اتلاف وقت باشد.

۳- تفاوت مخاطبان خود در بین برنامه‌های اجتماعی یا نرم افزار یا وب را بشناسید

هدایت مشتریان از فضای مجازی به سمت استفاده از نرم افزار برای کسب ‌و‌ کار دشوار است. زیرا یک نرم افزار نمی‌تواند مانند دنیای مجازی متنوع و پویا باشد. بنابراین حتما درکنار نرم افزار از صفحات مجازی هم استفاده کنید. وب سایت یک پشتوانه قوی برای کسب وکار شما است. فرض کنید صفحات مجازی فیلتر شوند. در این مواقع اکثر مشتریان دسترسی خود را به شما ازدست می‌دهند. با وجود وب سایت می‌توانند شما را همچنان در دسترس داشته باشند. همچنین می‌توانند از صفحات جدید مجازی شما نیز باخبر شوند.

۴-گزینه های کسب درآمد خود را بررسی کنید

با توجه به شیوع ویروس کوید۱۹، خرید آنلاین به اولویت اول خانوارها تبدیل شده است. شما می‌توانید با تشکیل کمپین “در خانه بمانیم“، براحتی درصدی مشتری برای خود کسب کنید. همچنین می‌توانید گزینه درخواست کالا در نرم افزار خود تعبیه نمایید. مشتری می‌تواند کالاهای مورد نیاز خود راکه در فروشگاه شما موجود نیست، سفارش دهد. شما می‌توانید با دید بهتری اقدام به خریداری کنید. می‌توانید در کمترین زمان اجناس خود را بفروش برسانید.

۵-استراتژی بازاریابی خود را بنویسید

هر روشی که ما را به سمت هدفمان نزدیک کند، استراتژی نام دارد. شما می‌توانید استراتژی‌های مختلفی برای کسب و کار خود پیاده سازی کنید. بطور مثال تخفیف‌ مخصوص افراد در سفارش از نرم افزار خوب است. بدین صورت مشتریان خود را به استفاده از نرم افزار تشویق و ترغیب می‌نمایید. همچنین با استفاده از این روش کمتر با رقیبان شما در ارتباط خواهند بود.

۶-یک نقشه اولیه برای نرم افزار خود آماده کنید

شاید شما طرح یا ایده اولیه جذابی در ذهن خود داشته باشید.مهندسین از این ایده‌ها برای محیط کاربری نرم افزار استفاده می‌کنند. طرح‌ها و ایده‌های شما در کنار تجربه مهندسان می‌تواند محیط کاربری جذاب و کارآمد ایجاد کند. چه بسا طرح‌ جدید و جذاب سبب جذب بیشتر مخاطبین شود.

۷-منابع خود را بشناسید

می‌توانید سرور مورد نیاز خود را اجاره یا خریداری کنید. برای شروع پیشنهاد ما اجاره سرور می باشد. اجاره سرور امکان‌دریافت بازخورد از آینده نرم افزار را به شما می‌دهد. می‌توانید بعدا در صورت گسترش و همه گیر شدن نرم افزار اقدام به خریداری سرور نمایید. همچنین می‌توانید هاست داخلی یاخارجی تهیه کنید. توجه داشته باشید نمونه‌های داخلی هزینه پشتیبانی کمتری دارد. همچنین نرم افزار باید بتواند در زمان قطع اینترنت بین المللی همچنان به کارکرد عادی خود ادامه دهد.

۸-اقدامات امنیتی لازم را فراهم کنید

اعتماد مشتری اعتبار شماست . باید همیشه درگاهی را انتخاب نمایید که کمترین ریسک ممکن را داشته باشد.
ممکن است مشتری تمایل به ذخیره اطلاعات پرداخت خود داشته باشد. نرم افزار شما باید بتواند از اطلاعات پرداخت مشتری محافظت کند. برای محافظت بیشتر می‌توانید کد ورودی به نرم افزار را در تعبیه نمایید.

کسب و کار شما آینده شماست

گروه فنی مهندسی طاها همواره در کنار شما خواهد بود. شما می‌توانید با بالاترین کیفیت وبسایت و نرم افزار شخصی خودتان را بسازید. می‌توانید آینده ای روشن برای ارتقا کسب و کار خود فراهم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.