مشاوره فروش و بازاریابی اینترنتی

مشاوره فروش و بازاریابی اینترنتی

حیات هر کسب و کاری به یک چشم انداز در قالب مجموعه‌ای از اهداف متصل است. پیش بردن فعالیت کسب و کار برای تحقق اهداف نیازمند یک برنامه ریزی دقیق است. این برنامه ریزی فعالیت‌ها همانند انجام یک وظیفه یا کار نیست و نیازمند سالها مطالعه، تحقیق و تجربه است. همانطور که گفتیم برای بدست آوردن تخصص برنامه ریزی سال‌ها زمان لازم است. اگرچه ممکن است قبل از بدست آوردن این تخصص حیات کسب و کار خشک شود و به ورشکستگی ختم شود. قابل ذکر است که برنامه ریزی فقط سازمان‌دهی فعالیت مجموعه نیست. در واقع، برنامه ریزی نیازمند تحقیقات، تدوین ، نمونه گیری، آشنایی با ابزار‌ها و دیگر دانش‌های مورد لازم است. در نتیجه لازم است هر کارفرما برای ثابت نگهداشتن حیات و توسعه کسب و کارش از مشاورین بازاریابی کمک گیرد. با ما به منظور توضیحات پایه این فرایند و روش انجام آن همراه باشید.


بازاریابی چیست؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحتتر به متخصصین در هر زمینه، هر کسب و کاری دیگر بی رقیب نیست. هر کسب و کاری دارای رقبای داخلی یا خارجی و یا خود یک رقیب برای دیگران تلقی شود. فرق ندارد که رقیب دیگران باشید یا دیگران رقیب شما باشد. نکته مهم این است که امکان محبوبیت و فرا گرفتن خدمات یا محصولات دیگر شرکت‌ها و سازمان‌ها، هر لحظه به دلیل استفاده از جدیدترین متدهای بازاریابی حیات کسب و کار شما را تهدید می‌کند.

بازاریابی در واقع استفاده از بروز‌ترین دانش، مهارت و تخصص در راستای موثر سازی فعالیت‌ها در فضای کسب و کار به منظور افزایش رضایت و فاداری مشتریان قدیمی و جلب مشتریان جدید است. اما با توجه به دنیای امروزه بهترین روش بازاریابی چیست؟

بازاریابی عبارت است از تامین رضایت مشتری به شیوه‌ای سودآور. هدف دوگانه بازاریابی عبارت‌اند از: جلب مشتریان جدید، با دادن وعده ارزش برتر و حفظ مشتریان کنونی از طریق تامین رضایت آنان.

فیلیپ کاتلر
what-is-marketing

بازاریابی اینترنتی

زمانی که صحبت از بازاریابی اینترنتی می‌شود؛ اغلب افراد آن را فعالیت در وب سایت یا شبکات اجتماعی تلقی می‌کنند. در حالی که وب سایت و شبکات اجتماعی تنها گوشه‌ای از روش بازاریابی اینترنتی است. اینترنت همانند یک خیابان بسیار شلوغ از افراد در هر موقعیت جغرافیایی، نژاد، زبان، سن و غیره است. فعالیت در چنین بستری امکان دیده شدن و محبوبیت را افزایش می‌دهد. روش‌های بسیاری برای استفاده از این بستر وجود دارد. موتورهای جستجو، تبلیغات، شبکات اجتماعی، بازار محتوایی، خبرنامه و غیره از پر کاربردترین آن است. هدف استفاده از این روش‌ها، جلب نظر کاربران در زمان استراحت و وب گردی و تبدیل آنها به متقاضیان دائمی و وفادار است. پس می‌توان گفت که بازاریابی آنلاین در بستر اینترنت بازخورد بالاتری نسبت به بازاریابی سنتی دارد. اما مزیت مهم این روش آنلاین به صرفه بودن آن در مقابل نتیجه‌ای بسیار بهتر است. در نتیجه می‌توان با خیال راحت به این روش بازاریابی اطمینان کرد. اما نکته حائز اهمیت ناشناخته بودن این بستر برعکس تصور عموم است. وارد شدن به این حوزه بدون دانش و برنامه ریزی نتیجه‌‌ای جز شکست در بر نخواهد داشت.

چرا باید مشاور بازاریابی داشته باشیم؟

یک مشاور بازاریابی برای رسیدن به مرحله خدمت به مردم، به دنبال کسب دانش و تجربه لازم می‌رود. پشت این دانش و تجربه ساعت‌ها مطالعه، تحقیق، آزمایش قرار گرفته است. در این راه آزمون و خطای خود را انجام داده است. اگر فردی بدون تجربه کافی بر روی زمینه فعالیتش این آزمون و خطا را انجام دهد؛ بدون شک ضرر را در کنار سود کم مشاهده خواهد کرد. از دیدگاهی دیگر بازاری که آسیب دیده باشد؛ به سختی قابل ترمیم است. به همین دلیل هر کسب و کار نیاز به یک متخصص جهت ساخت یک نقشه راه هموار و از پیش برنامه ریزی شده دارد.

شرکت طاها

ما یک شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری خراسان، مستقر در نیشابور هستیم. تیم بازاریابی و فنی طاها اینجاست تا همراه شما به رشد و توسعه کسب کارتان بپردازد و رویای شما و تیمتان را به واقعیت تبدیل کند. به این منظور شرکت طاها برای کارفرمایان به خصوص کارآفرینان و استارت آپ‌ها امکان دریافت مشاوره رایگان را فراهم کرده است. برای ارتباط با مشاورین طاها می‌توانید از طریق شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید:
بازاریابی اینترنتی یکی از به صرفه‌ترین روش گسترش کسب و کار‌ها و استارت آپ‌ها است. برای دریافت رایگان مشاوره بازاریابی اینترنتی اینجا کلیک کنید.

1 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *