۸ ویژگی یک وب سایت خوب

۸ ویژگی یک وب سایت خوب

طراحی و تولید وب سایت

هر آنچه که برای طراحی و تولید و تشخیص یک وب سایت خوب نیاز داریم در این مقاله جمع آوری شده

اگر شما هم می‌خواهید یک وب سایت طراحی کنید باید بدانید که ویژگی‌های یک وب سایت خوب چیست! این مقاله می‌تواند به عنوان یک مرجع برای شما کاربرد خوبی داشته باشد. شاید نیاز باشد یک وبسایت بخرید. باید بدانید چه نوع وبسایتی می‌تواند برای شما مفید باشد. همچنین می‌توانید از این مقاله بعنوان یک چک لیست برای ارزیابی سایر وبسایت ها نیز استفاده کنید. با ما همراه باشید

شناخت ویژگی‌ها

برای داشتن یک وب سایت خوب باید حداقل ویژگی‌های آن را بدانید تا بتوانید براحتی وبسایت‌ها را از یکدیگر تشخیص دهید. باید از خشت اول وبسایت خود را حرفه‌ای طراحی کنید.

۱- انتخاب نام دامنه قوی

یکی از مهمترین مراحل انتخاب یک وبسایت مناسب انتخاب نام دامنه آن است. برای انتخاب نام دامنه از نام‌های خوب و مناسب استفاده کنید. انعطاف پذیر باشید و از ترکیب کلمات برای رسیدن به بهترین نام ممکن استفاده کنید.
تا می‌توانید از hyphen ها استفاده نکنید. همچنین به نسخه های net. هم نروید. چرا که باعث می‌شود براحتی بازدیدکننده‌های خود را از دست بدهید. کمی وقت بگذارید و و یک عبارت کامل و خلاق برای com. خود انتخاب نمائید.

۲- هویت واضح داشته باشید

هنگام گشت و گذار در اینترنت دقت کنید . سایتهایی وجود دارند که رتبه خوبی در گوگل کسب نمی‌کنند آنها ممکن است یکی یا چندمورد از موارد زیر را در سایت خود داشته باشند

داشتن آرم و عناوین مبهم 

 آرم و عناوین مبهم شما را بدرستی تعریف نمی‌کنند و نمی‌توانید بازدید کنندگان جدید را جذب نمایید. آرم شما باید علاوه بر سادگی و زیبایی معرفی کننده شما و خدمات شما باشد 

طراحی شلوغ و گیج کننده سایت

 سعی کنید صفحه وب سایت خود را ساده ولی جذاب طراحی نمایید تا بازدید کننده زمان بیشتری در وب سایت شما بماند. زمانیکه صفحات شما بیش از حد شلوغ باشد، توجه به محتوا کم شده و مخاطب دچار حواس پرتی می‌شود. این اتفاق در نهایت باعث می‌شود ارزش محتوا شما از بین برود. و نتیجه ساعت‌ها تلاش شما بی ثمر می‌ماند.

استفاده از تبلیغات و بنر بیش از حد معمول

 داشتن تبلیغات بیش از حد نیز باعث شلوغی ودرنتیجه از دست دادن ارزش محتوا شما خواهد شد. سعی کنید صفحات خود را براساس اصول استاندارد انتخاب و تنظیم کنید.

۳- اطلاعات تماس قابل مشاهده

مشتریان دایره توجه کمی دارند به همین دلیل لازم است تا اطلاعات تماس خود را در چند قسمت از وب سایت قرار دهید. در زیر نکاتی برای راهنمایی بیشتر در اختیار شما گذاشته شده است:

 • می‌توانید یک مکان مشخص برای برای لینک “تماس با ما” در بالا سمت راست وب سایت خود داشته باشید.
 • یک صفحه از وب سایت خود را برای درج اطلاعات تماس قراردهید. اطلاعاتی مانند تلفن، ایمیل، صفحات مجازی مختلف و یک فرم تماس آسان برای استفاده مشتریان قرار دهید
 • استفاده از نقشه گوگل نیز راهی بسیار مفید برای شناسایی محل شما خواهد بود. برای مشتریانی که می‌توانند حضوری خرید داشته باشند

۴- داشتن نقشه مناسب وب سایت

داشتن یک نقشه وب سایت مناسب می‌تواند بازدیدکنندگان را از سردرگمی نجات دهد. آنها را سریعتر به مقصد خود برساند. همچنین می‌تواند تاثیر خوبی روی نرخ بازگشت وب سایت شما بگذارد . چنانچه نقشه سایت مناسبی نداشته باشید رقابت خوبی نیز نخواهید داشت.

۵- طراحی خوب صفحات وب سایت

یک وب سایت باید ویژگی های زیر را برای خوانایی بهتر داشته باشد:

 • استفاده راحتی داشته باشد. این یعنی مسیر یابی راحتی داشته باشد.
 • استفاده مناسبی از پیوندها داشته باشد.
 • اطلاعات نمایش داده شده صرفا فقط آموزشی نباشد.
 • اطلاعات مهم را شامل بشود. مثلا توصیفی از این باشد که شما چه کسی هستید؟ چه محصولی تولید می‌کنید؟ ویژ گی‌های محصول شما چیست؟ و اطلاعاتی از این قبیل باید براحتی در دسترس باشد

۶- مطالب خوب

مطالب خوب تنها به معنی جذاب بودن نیست. محتوای مطالب شما باید علاوه بر جذاب بودن، دقیق و جدید نیز باشند. توجه داشته باشید که بازدید کنندگان حوصله کم و دایره توجه کوچکی دارند شما باید بتوانید با مطالب جذاب و خوبی که تولید می‌کنید آنها را راغب به ماندن در وب سایت کنید.مخاطب هرچه زمان بیشتری در وب سایت بماند شا را به هدفی که برای آن تلاش می‌کنید نزدیک تر می‌کند.

 • مختصر ومفید بنویسید و از شرح طولانی یک مطلب بپرهیزید
 • از ویژگی‌های دستور زبان استفاده کنید (اگر لازم است از یک ویرایشگر کمک بگیرید)
 • از شکل صحیح کلمات استفاده کنید و غلط املایی نداشته باشید
 • دقیق باشید
 • محتوای وب سایت خود را مرتبا به روز نگهدارید
 • داشتن وبلاگ و صفحات مجازی راه خوبی است تا بازدیدکنندگان جدید را به سمت وب سایت خود هدایت کنید
 • محتوا مناسب باعث برگشت بازدید کنندگان قدیمی می‌شود
 • بکاربردن استراتژی سئو در محتوای وب سایت یک راه کار عالی می‌تواند برای افزایش رتبه گوگل شما باشد

۷-افزایش امنیت سایت

از رمزهای عبور قوی برای حساب‌های خود استفاده کنید. همچنین ، اگر وب سایت شما بر روی پلتفرمی مانند WordPress یا Magento ساخته شده است. از طراح وبسایت خود بخواهید تا پلت فرم تان را به روز نگه دارند. بروز رسانی دوره ای اغلب شامل موارد افزایش امنیتی نیز می‌باشند.

۸- اهمیت توصیفات در دنیای اجتماعی امروز

خریداران اغلب به بازخورد دیگران اعتماد می‌کنند، حتی اگر آنها را نشناسند. بنابراین داشتن قسمت توصیفات مشتریان می‌تواند راه مناسبی برای جلب اعتماد سایر بازدیدکنندگان باشد. همیشه در وب سایت خود بخش نظرات خوانندگان را فعال نگه دارید تا بازدیدکنندگان توصیفات و نظرات خود را براحتی با شما ودیگران به اشتراک بگذارند.

طراحی وب سایت و نرم افزار خاص خود را به ما بسپارید

شرکت طلایه داران ارتباطات هوشمند آینده دریچه ای بسوی بهتر شدن سایت و برنامه‌های مورد نیاز شما می‌باشد. این شرکت با استفاده از طراحان حرفه ای به شما کمک می‌کند تا وبسایت و نرم افزار حرفه ای خود را تولید کنید. این تولیدات برای شرایط فعلی تکنولوژی و کاربردهای متنوع، با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. طراحی سایت تخصص ماست.

تنها با وجود متخصصان می توان امید داشت که تمام دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت کاری به پایان رسد و زمان مورد نیاز شما به حداقل کاهش یابد. با کارشناسان ما درارتباط باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.